Shkarkohet Lavdim Krasniqi, ish-drejtor i Sekretariatit të KPK-së

Këshilli Prokurorial i Kosovës, ka marrë vendim për shkarkimin e drejtorit të Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim Krasniqi.…

​LDK-Haxhiut: Sulmet ndaj KGjK-së dhe KPK-së janë ndërhyrje në pavarësinë e institucioneve të drejtësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kritikuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiun për siç thonë sulmet ndaj institucioneve të drejtësisë.…

Mirëpritet miratimi i Strategjisë për sundim të ligjit, njohësit: Duhet zbatim!

Miratimi i Strategjisë për sundimin e ligjit 2021-2026 po shihet si dokument shumë i nevojshëm për të përmirësuar sundimin e ligjit…

Edhe KPK i reagon Haxhiut: Nuk kemi nevojë që të mbështetemi nga askush, aq më pak nga pushteti ekzekutiv

Edhe Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) i ka reaguar ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut lidhur me deklaratat se nuk do…

Haxhiu paralajmëron KPK-në dhe KGjK-në: S’ka mbështetje nëse i mbyllni sytë para skandaleve

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se ende nuk kanë vendosur se cilin skenar do ta përdorin për vetingun…

IKD: Anëtarë të KGJK-së dhe KPK-së vazhdojnë të marrin shtesa dhe të avancohen në kundërshtim me ligjin

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve…

Jetish Maloku zgjidhet kryesuesi i ri i KPK-së

Ish- Kryeprokurori i Gjilanit, Jetish Maloku është zgjedhur kryesues i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK). Kurse, zëvendëskryesuesi i…

Zgjidhen anëtarët e KPK-së nga radhët e 7 prokurorive themelore

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka bërë të ditur se dy nga tre anëtarët e saj, Arben Ismajli dhe Zejnullah…

Selimi e quan lajm të mirë reflektimin e KPK-së

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, e ka quajtur lajm të mirë reflektimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, pas tërheqjes së…

KPK merr masa pas tërheqjes së Ambasadës Amerikane

 Më kërkesë të Kryesuesit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, është mbajtur takimi i 187-të i jashtëzakonshëm, i…
error: