Kurti: Japonia vend mik dhe partner i vërtetë i popullit tonë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në Festën Kombëtare të Japonisë, me rastin e ditëlindjes së Madhërisë…

Kurti takoi ambasadorin e Pakistanit, biseduan për marrëdhëniet bilaterale dhe zgjerimin e tyre

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim ambasadorin e ri jo rezident të Republikës Islamike të Pakistanit,…

Kurti pranon letër urimi nga homologu tajlandez për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi nga Kryeministri i Mbretërisë së  Tajlandës, Gjeneral Prayut Chan-o-cha,…

Të hënën Osmani ndan Medalje Presidenciale të Meritave

Presidentja Osmani të hënën do të ndajë Medalje Presidenciale të Meritave për nder të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Presidentja…

Limaj: Jemi këtu për të nderuar dhe shprehur mirënjohje për shpallësit e pavarësisë

Ish pjesëtarët të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, qytetarë të tjerë e disa deputetë e kanë shënuar 15 vjetorin e Pavarësisë…

Ahmeti: Nuk më dhimbset asnjë ditë e jetës që ia kushtova jetësimit të këtij ideali

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka uruar Kosovën për 15 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Ai përmes një postimi në…

Edhe në Ferizaj u festua por qytetarët u shprehën të shqetësuar me ikjen e të rinjve

Edhe në Komunën e Ferizaj, në 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, atmosfera vazhdon të jetë festive. Mirëpo qytetarët shprehen…

Tahiri: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se Pavarësia e Kosovës ishte pikë kthese e paqes dhe…

Osmani: Ushtria dhe policia janë të gatshme për të ruajtur çdo cep të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandantja supreme e FSK-së, ka thënë se ushtria dhe policia e Kosovës janë të…

Kurti dhe Vuçiq takohen në Bruksel më 27 shkurt

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thirrur për 27 shkurt takimin në…