Escobar: Këtë vit pres që të arrihet marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka deklaruar se është e mundur…

Qeveria miraton dy nisma të marrëveshjeve me Austrinë e një me Malin e Zi

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur në mënyrë elektronike ka miratuar tri nisma që kanë të bëjnë me lidhjen…

Ngjarjet e datës 15 mars

Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) vazhdon ditën e dytë të edicionit të dhjetë të Javës së Gruas, me temën kryesore “Barabarësia:…

Kërkohej për dhunim, policia në bashkëpunim me mediat dhe qytetarët arreston 20-vjeçarin

Para më shumë se tre muajsh e kishte shpallur nën kërkim. Por, policia në Gjakovë në bashkëpunim me mediat dhe…

Halimi e mohon largimin nga LDK-ja

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Sibel Halimi ka mohuar lajmet për dorëheqjen e saj nga kjo parti. Halimi…

FMN shpreh gatshmëri për të vazhduar bashkëpunimin me Qeverinë e Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi priti në takim përfaqësuesit e Misionit të…

Kurti falënderon Norvegjinë dhe Slloveninë në avancimin e shtetit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim përfaqësuesit e posaçëm të Norvegjisë dhe Sllovenisë për Ballkanin Perëndimor,…

Hovenier takon Bogujevcin, e përgëzon për guximin

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka pritur në takim nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci. Në një…

Minxhozi konfirmon përkrahjen për Policinë e Kosovës

Drejtori i përgjithshëm i policisë Gazmend Hoxha, ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë Qemajl Minxhozin. Hoxha dhe…

“Flauti magjik” vihet në skenë nga Opera e Kosovës

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Operës së Kosovës, Meriton Ferizi ka njoftuar se të enjten më 16 mars do…