OEK dhe parlamentarët zviceranë diskutojnë mbi marrëveshjen e tregtisë së lirë Kosovë-EFTA

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna, ka pritur sot në takim një delegacion të parlamentarëve zviceranë, anëtarë të…

U ndalohet hyrja në Kosovë pro-rusëve Dimitrije Markoviq e Nenad Jeremiq

Institucionet e Kosovës u kanë ndaluar sot hyrjen në Kosovë, Dimitrije Markoviq dhe Nenad Jeremiq për shkak të aktivitetit të…

Moti në Kosovë, nesër do të ketë shi e shkarkim rrufesh

Të dielën mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Reshjet parashihen…

Lajçak dhe këshilltarët e Sholz dhe Macron vizitojnë sot Kosovën dhe Serbinë

​Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i shoqëruar nga dy këshilltarë të Gjermanisë dhe Francës për…

​576 raste aktive me COVID

Aktualisht në Kosovë numri i rasteve aktive me COVID është 576. Sipas të dhënave të fundit nga Instituti Kombëtar i…

Serbët që kalojnë në Merdare mirëpresin zbatimin e marrëveshjes për dokumente Kosovë-Serbi

Zbatimin e marrëveshjes për dokumentet e udhëtimit e kanë mirëpritur edhe qytetarët serbë të cilët kaluan sonte nëpër pikën kufitare…

Gjashtë muaj të rezistencës, qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë së Ukrainës

Data 24 gusht shënon 31 vjetorin e pavarësisë së Ukrainës. Për keqardhje, në këtë ditë gjithashtu bëhen gjashtë muaj prej…

92 pacientë po trajtohen nga Covid-19 nëpër klinika e spitale

Bazuar në raportet e datës 28 korrik nga klinikat e QKUK-së dhe  spitalet e përgjithshme në Kosovë, janë gjithsej 92…

​Tre të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 1 mijë e 853 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa tre persona…

Eurostati aprovon Klasifikimin e Rajoneve Statistikore në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka pranuar zyrtarisht Aprovimin e Eurostatit për Klasifikimin e Rajoneve Statistikore (NUTS). Në një…