Torres: SHBA të marrin rol më të madh në bisedimet Kosovës – Serbi

Ligjvënësi amerikan, Ritchie Torres, tha të hënën në Prishtinë se është koha që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin…

SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë – Serbi në ditët në vijim

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që Kosova dhe Serbia “të arrijnë…