Haradinaj: Pozita e Kosovës forcohet me formalizmin e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin

Kosova dhe Izraeli sot në një ceremoni virtuale, formalizuan marrëdhënie diplomatike. Ramush Haradinaj, kandidat për president të vendit, ka shkruar…

Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike

Pesë muaj pas njohjes së Kosovës nga Izraeli përmes marrëveshjes së Uashingtonit, sot u vendosën marrëdhëniet diplomatike ndërmjet dy shteteve.…
error: