​74 raste aktive me COVID-19

Aktualisht janë 74 raste aktive me COVID-19 në Kosovë. Në 24 orët e fundit janë shënuar 17 raste të reja…

​Nis ndeshja Greqi-Kosovë

Ka filluar në stadiumin “Panthessaliko Stadium” ndeshja ndërmjet Greqisë dhe Kosovës. Këto dy kombëtare janë në luftë direkte për vendin…

Këtu mund ta gjeni linkun e biletave për ndeshjen mes Greqisë e Kosovës

Pas fitores së mbrëmshme 3:2 kundër Irlandës së Veriut, Kombëtarja e Kosovës tani ka sytë te ndeshja e fundit e…

​Shcolz pritet me nderime të larta shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur me nderimet më të larta shtetërore, kancelarin gjerman, Olaf Scholz. Për rreth një…

Tetë vjet nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë

Sot mbushen tetë vjet nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, pas shpërbërjes së Kuvendit të atëhershëm, i…

Çfarë janë Dhomat e Specializuara të Kosovës dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar?

Gjykata Speciale: Ombudspersoni Gjykata Speciale: Pyetje të shpeshta

​PrishtinaTicket me oferta të mira për bashkatdhetarët

PrishtinaTicket vjen me oferta të mrekullueshme për bashkatdhetarët, duke u ofruar njëherësh edhe komoditet gjatë udhëtimit. Duke udhëtuar me PrishtinaTicket…

​KOMF thirrje institucioneve: Fëmijët, prioritet i parë

Me rastin e 1 Qershorit – Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, KOMF ka uruar për të gjithë fëmijët, një fëmijëri të…

​Ja sa raste aktive me COVID janë në Kosovë

Aktualisht janë 60 raste aktive me COVID-19. Në 24-orët e janë shënuar gjashtë raste të reja me koronavirus, dhe nuk…

​75 raste aktive me COVID në Kosovë

Aktualisht janë 75 raste aktive me COVID-19. Në 24-orët e fundit nuk është regjistruar asnjë rezultat pozitiv me koronavirus, dhe…