Qeveria e Serbisë vazhdon vlefshmërinë e regjistrimit të automjeteve me targa serbe në Kosovë

Qeveria Serbisë ka njoftuar se, ka miratuar Rregulloren për kushte të veçanta për vlefshmërinë e regjistrimit të automjeteve me targa…

Hasanpapaj: Zgjedhjet duhet të mbahen në katër komunat veriore të Kosovës

Zgjedhjet duhet të mbahen, por fillimisht duhet që të këtë rend dhe qetësi ka thënë avokati Bardhyl Hasanpapaj. Avokati Hasanpapaj,…

Mediumi belg shkruan për vdekjen e Erion Kajtazit

Vdekja e futbollistit të talentuar Erion Kajtazi ka tronditur të gjithë Kosovën, por jo vetëm vendin tonë. Për vdekjen e…

GLPS: Ka ngecje në sundimin e ligjit në Kosovë

Grupi për Studime Juridike dhe Politike ka publikuar të premten raportin e vlerësimit të sundimit të ligjit në Kosovë. Sipas…

Begaj: E rëndësishme ulja e tensioneve në Kosovë

Në konferencën për media së bashku me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, presidenti shqiptar Bajram Begaj është shprehur se propozimi…

Peci: Vitin e ardhshëm do të kemi numër rekord të të mbjellave në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka prezantuar buxhetin dhe prioritet për vitin 2023 para deputetëve të Komisionit për Mjedis, Ushqim,…

Java e Kulturës Shqipëri-Kosovë kulmon me koncertin e Dua Lipës

Nga data 21 deri në 30 nëntor organizohet Java e Kulturës Shqipëri-Kosovë, në kuadër edhe të Festave Kombëtare. Kryeministri Edi…

Ngjarjet e datës 23 nëntor

Mbahet ‘Simpoziumi i Parë i Energjisë 2022”, që organizohet nga Komiteti Nacional CIGRE Kosovë. (Hotel EMERALD, ora 09:00) Mbahet Mbledhja…

Uji nga hidrosistemet në Kosovë nuk i plotëson standardet e kërkuara të ujit të pijshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se, në mostrat e mbledhura sot në të gjithë vendin, uji i sistemeve…

​Aktakuzë ndaj një serbi për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se të premten ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë –…