​Rrahmani flet për incidentin në ndeshjen Rumani-Kosovë

Të martën, më 12 shtator, Rumania priti Kosovën në stadiumin në “Arena Kombëtare”, në fazën kualifikuese për EURO 2024. Në…

BE kërcënon me sanksione Kosovën dhe Serbinë, kërkon progres për zgjedhjet në veri

Bashkimi Evropian nëpërmjet një deklarate ka shprehur mbështetjen e plotë për përpjekjet e përfaqësuesit të lartë Josep Borrell në cilësinë…

​Mediat rumune: UEFA ka nisur hetimet për ndeshjen Rumani-Kosovë

Dy ditë pas ndeshjes ndërmjet Rumanisë dhe Kosovës, ku “Dardanët” pësuan disfatë me rezultat 2-0, Komisioni Disiplinor i UEFA-s, sipas…

Kosovë-Zvicër, FFK me njoftim të rëndësishëm për biletat që po shiten në tregun e zi

Gjatë ditës së sotme ka pasur lajme dhe postime të shumta sa i përket biletave të ndeshjes mes Kombëtares së…

Nënë e bijë nga Kosova vdiqën në një aksident në Kroaci

Nënë e bijë nga Kosova kanë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë në Kroaci, ndërsa, babë…

Papa Françesku paralajmëron vizitë në Kosovë

Papa Françesku ka paralajmëruar që do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur ai së fundmi për një…

FFK me njoftim të rëndësishëm për projektin e fushave në Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi e ka bërë të ditur se po vazhdon implementimi i projekteve…

​Murtaja afrikane e derrit vjen edhe në Kosovë, konfirmohet rasti i parë

Sot është konfirmuar rasti i parë i prezencës se sëmundjes Murtaja Afrikane e Derrit (MAD) në komunën e Kllokotit, ka…

Jean-Claude Van Damme po vjen në Kosovë

Aktori i mirënjohur, Jean-Claude Van Damme do të vizitojë Kosovën. Më 19 korrik (e mërkurë), ikona e filmit aksion, Jean-Claude…

Një delegacion nga Parlamenti Federal i Belgjikës në NATO sot qëndron në Kosovë

Një delegacion nga Parlamenti Federal i Belgjikës në NATO sot do të qëndrojë në Kosovë, ku do të zhvillojnë takime…