Kërcënimet e Rusisë, ambasadori amerikan: Kosovarët qëndrojnë përkrah Ukrainës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Jeff Hovenier, ka thënë se kosovarët qëndrojnë me Ukrainën ndaj kërcënimet që…

Mungesa e shërbimeve publike shëndetësore, shumë kosovarë kërkuan trajtim jashtë vendit

Mbi 1 mijë e 100 pacientë kosovarë gjatë vitit të kaluar u detyruan të kërkojnë mbështetje financiare nga shteti për…

Berisha: Demonstrimet në kufi nga forcat serbe nuk e trembin asnjë kosovarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, Bekë Berisha…

​Reciprociteti për targat i gjen të papërgatitur kosovarët, flet njëri që u dënua në Prizren

Një qytetar nga Prizreni (emër i njohur për redaksinë) është dënuar mëngjesin e sotëm nga policia e Kosovës për shkak…

Reciprociteti me targa, serbët kërkojnë heqjen e barrierave Kosovë – Serbi, kosovarët mirëpresin vendimin e qeverisë

45 minuta zgjat procedura që targat e automjeteve të Serbisë të zëvendësohen me targat e përkohshme të Republikës së Kosovës.…