Panairi Ndërkombëtar i Biznesit në Tiranë, Muhametaj: Vitin e ardhshëm synojmë ta organizojmë bashkë me Kosovën

Po vijon dita e dytë e Panairit Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë. Janë 220 kompani të ndryshme të gjashtë shteteve…

​KosovaPress merr pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë

Për herë të parë, Agjencia e Lajmeve KosovaPress merr pjesë në Panairin më të madh Ndërkombëtar në Tiranë. Organizuar nga…

28 Nëntori në kopshtin “Vip Kids”

Kopshti i fëmijëve “VIP KIDS” në Fushë Kosovë ka realizuar aktivitete për 28 Nëntorin. Emisioni “Foleja” ishte atje për të…

​Ngjarjet e datës 19 nëntor

Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) organizon Konferencën Përmbyllëse të Javës…

A.L. KosovaPress – Konkurs – Dizajner grafik dhe Social Media Manager

Agjencia e Lajmeve KOSOVAPRESS për nevojat e saj shpall konkurs për: Dy (2) dizajnerë grafikëNjë (1) Social Media Manager Kriteret…

AL KOSOVAPRESS – Konkurs – Montazhierë me përvojë dhe praktikantë

Agjencia e Pavarur e Lajmeve KosovaPress shpall konkurs për vendin e punës: Dy (2) montazhierë me përvojë Dy (2) montazhierë…

KOMUNA IME | Imri Ahmeti, kandidat i LDK për kryetar të Lipjanit

Kryetari aktual dhe njëherëit kandidat i LDK për të parin e Lipjanit në ciklin e intervistave “Komuna ime” shpalos punën…

KOMUNA IME | Faton Jakupi, kandidat i AAK për kryetar të Kamenicës

Kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, shpalosi vizionin dhe programin me të cilin kandidon në…

Egzoni, talenti i ri në futboll

Ky është Egzon Ajazi, është 13-vjeçar dhe pasioni i tij më I madh është futbolli. Egzoni ushtron në shkollën e…

Kosova merr presidencën e radhës të ABNA-SEE, zgjidhet edhe sekretari i ri gjeneral

Asambleja e 29-të e Përgjithshme e Aleancës së Agjencive të lajmeve në Ballkan dhe në Europën Juglindore (ABNA-SEE) po zhvillon…