Pas raportimit të KosovaPress, MPJ e Serbisë fshin fotot e rrjeshme për bombardimet e NATO-s

Pas raportimit të KosovaPress, KosovoOnline dhe Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë kanë hequr fotografitë e rrejshme që i…

Ngjarjet e datës 4 mars

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takohet me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi. (Kuvendi i Kosovës, …

​Ngjarjet e datës 5 shkurt

Mbahet protestë me moton “Vallëzojmë kundër bullizmit” në mbështetje të profesorit vushtrrias (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 12:00) Federata e…

​Ngjarjet e datës 4 shkurt

Mbahet takimi i parë i grupit punues per hartimin e Strategjisë së Turizmit për komunën e Ferizajt. Maerr pjesë kryetari…

Ngjarjet e datës 30 janar

Instituti për Politika Sociale “Musine Kokalari” mban konferencë për media në lidhje me publikimin e raportit: “Mbikëqyrësi Social – Angazhimi…

​Ngjarjet e datës 28 janar

Vijon procesi në Speciale ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, Gucati dhe Haradinaj (DHSK, ora 8:45) Komuna e Prishtinës organizon tryezë të rrumbullakët…

Ngjarjet e datës 6 janar

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës, Agron Llugaliu, prezanton rezultatet e punës gjatë vitit 2021. Merr pjesë edhe ministri i Financave,…

KosovaPress shënon 23-vjetorin e themelimit

Agjencia e lajmeve KosovaPress sot shënon 23-vjetorin e fillimit të punës. KosovaPress u themelua më 4 janar 1999, si një…

Me këto fjalë e kishte paralajmëruar pensionimin Majlinda Kelemndi në fillim të vitit 2021

Xhudistja kosovare me famë botërore Majlinda Kelmendi sot edhe zyrtarisht do te largohet nga të gjitha aktivitetet sportive si xhudiste…

​Posta Shqiptare pjesë e Panarit të Tiranës, drejtori Bushati flet për mundësitë e bashkëpunimit edhe me Kosovën

Posta Shqiptare pjesë e Panairit Klik Ekspo Group në Tiranë, ku prezanton 109 vite histori bashkë me produktet e saj…