Ngjarjet e datës 6 janar

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës, Agron Llugaliu, prezanton rezultatet e punës gjatë vitit 2021. Merr pjesë edhe ministri i Financave,…

KosovaPress shënon 23-vjetorin e themelimit

Agjencia e lajmeve KosovaPress sot shënon 23-vjetorin e fillimit të punës. KosovaPress u themelua më 4 janar 1999, si një…

Me këto fjalë e kishte paralajmëruar pensionimin Majlinda Kelemndi në fillim të vitit 2021

Xhudistja kosovare me famë botërore Majlinda Kelmendi sot edhe zyrtarisht do te largohet nga të gjitha aktivitetet sportive si xhudiste…

​Posta Shqiptare pjesë e Panarit të Tiranës, drejtori Bushati flet për mundësitë e bashkëpunimit edhe me Kosovën

Posta Shqiptare pjesë e Panairit Klik Ekspo Group në Tiranë, ku prezanton 109 vite histori bashkë me produktet e saj…

Panairi Ndërkombëtar i Biznesit në Tiranë, Muhametaj: Vitin e ardhshëm synojmë ta organizojmë bashkë me Kosovën

Po vijon dita e dytë e Panairit Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë. Janë 220 kompani të ndryshme të gjashtë shteteve…

​KosovaPress merr pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Biznesit në Tiranë

Për herë të parë, Agjencia e Lajmeve KosovaPress merr pjesë në Panairin më të madh Ndërkombëtar në Tiranë. Organizuar nga…

28 Nëntori në kopshtin “Vip Kids”

Kopshti i fëmijëve “VIP KIDS” në Fushë Kosovë ka realizuar aktivitete për 28 Nëntorin. Emisioni “Foleja” ishte atje për të…

​Ngjarjet e datës 19 nëntor

Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) organizon Konferencën Përmbyllëse të Javës…

A.L. KosovaPress – Konkurs – Dizajner grafik dhe Social Media Manager

Agjencia e Lajmeve KOSOVAPRESS për nevojat e saj shpall konkurs për: Dy (2) dizajnerë grafikëNjë (1) Social Media Manager Kriteret…

AL KOSOVAPRESS – Konkurs – Montazhierë me përvojë dhe praktikantë

Agjencia e Pavarur e Lajmeve KosovaPress shpall konkurs për vendin e punës: Dy (2) montazhierë me përvojë Dy (2) montazhierë…
error: