Kostilnik: Hiqni taksën, ja pse Sllovakia nuk e njeh Kosovën  

Shefi i zyrës ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë në Prishtinë, Rastislav Kostilnik, tha sot se Kosova duhet ta heq taksën…

Këtë javë pritet të vendoset për fatin e noterëve

Ministria e Drejtësisë pritet që gjatë kësaj jave të vendosë se si do të veprojë me procesin e emërimit të…

Rukiqi: Për taksën mbështesim çdo vendim që është në interes të vendit

Tri barrierat kryesore në vend për bizneset mbeten, konkurrenca e padrejtë në vend që është renditur në mesin e top…

Qosja: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen, pavarësisht zërave kundër

Akademiku Rexhep Qosja u shpreh në A2 CNN se Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen herët apo vonë, pavarësisht zërave…

Marmarinos nis punën, basketbollistët fillojnë përgatitjet për ndeshjet ndaj Islandës e Lukemburgut

Basketbollistët e Kosovës kanë filluar përgatitjet për dy ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror 2023. Ashtu siç ishte paraparë, përgatitjet filluan…

Reagon Ambasada e Kosovës në Zvicër: Kujdes nga lajmet e rreme

Ramadan Avdiu, konsulli i përgjithshëm i Kosovës në Gjenevë, ka dematuar një lajm të disa ditëve më parë të mediave…

Thaçi: Kosova meriton sa më shpejt të jetë pjesë e NATO-s

Presidenti Hashim Thaçi ka organizuar pritje shtetërore me rastin e 12-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. I pari i…

Thaçi: Ushtria e Kosovës synon objektiva të reja

Presidenti Hashim Thaçi, për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, u është drejtuar ushtarëve të FSK-së. Nga kazerma e…

Me flamuj dhe valle, ja si festohet 12-vjetori i pavarësisë në Prishtinë

Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët zgjodhën sheshet e Prishtinës për të festuar 12-vjetorin e pavarësisë. Ndryshe nga 12…
error: