Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Raporti i Freedom House: Shqipëria dhe Kosova, pjesërisht të lira

Organizata Freedom House ka publikuar raportin e saj vjetor të vitit 2021 për lirinë në botë, në të cilin krahasuar…

Rritja e infektimeve, Ramadani: Mënyra për të ndaluar këtë trend është vaksinimi i popullatës

Ditët e fundit në Kosovë janë rritur numrat e infektimeve dhe të viktimave nga pandemia e Covid-19. Infektologu Hamdi Ramandani…

​Mbi 8200 raste aktive me COVID

Me kalimin e ditëve po shtohen edhe rastet me COVID-19 në vend. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 8236. Vetëm…

A po rritet vetëdijesimi i raportimit të ngacmimeve seksuale në vendet e punës në Kosovë?

Pak njerëz kanë aq guxim sa të ngrisin zërin kur përballen me ngacmime seksuale, e aq më pak kur ngacmohen…

​143 vjet nga traktati që la shqiptarët nën sundimin e Perandorisë Osmane

Një muaj pas armëpushimit të Edrenesë, u nënshkrua në Shën-Stefan, më 3 mars 1878, Traktati i Paqes ndërmjet Perandorisë ruse…

​Mot pranveror, temperaturat deri në 18 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se sot dhe nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht pranveror. Kjo situatë…

Problemet e shqiptarëve në Luginë, kërkohet veprim nga institucionet e Kosovës dhe Shqipërisë

Forumi Shqiptar për Zhvillim Ekonomik në Serbi ka mbajtur diskutim të hapur me politikanë dhe veprimtarë në shënim të 29-vjetorit…

Grenell për Kurtin: Anti-amerikan, kundërshtoi edhe Clintonin, Bushin e Obamën

Ish i dërguari i posaçëm i presidentit Trump për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell ka thënë se Administrata e Biden duhet…

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

​Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, i shoqëruar nga zëvendësi i tij, Dalibor Jevtiq, u takuan me emisarin special të…

Lajçak: Falënderova Hotin për bashkëpunimin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak postoi në Twitter rreth takimit me kryeministrin në…
error: