​Çfarë duhet të keni parasysh kur punësoni dikë për pozitën e menaxherit?

Menaxherët e kanë fuqinë për ta ndërtuar ose rrënuar kompaninë. Gjersa liderët e mirë e shtyjnë ekipin drejt qëllimeve individuale…

​Tri skuadra shqiptare zhvillojnë ndeshje sot në garat evropiane

Skuadrat shqiptare do t’i rikthehen sot garave evropiane, ku tre prej tyre do ta vazhdojnë ëndrrën e kualifikimit tutje në…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të…

Amerika ka me pas nevojë për një reagim të tipit të Ukrainës në Kosovë nëse nuk reagojnë në stilin e Presidentit Bush i riu

Tensionet e krijuara në veri të Republikës së Kosovës, janë mirë të programuara midis Vuçiq dhe Kurtit me ndërmjetësimin e…

​Rohde: Vendimet për letërnjoftime dhe targa janë legjitime

Ambasadori gjerman në vendin tonë, Jorn Rohde, deklaroi se vendimet qeveritare për reciprocitet me letërnjoftime dhe konvertim të targave janë…

Dogana e Kosovës kërkon nga mërgimtarët që ta raportojnë korrupsionin

Dogana e Kosovës u ka uruar mirëseardhje mërgimtarëve e njëkohësisht ka kërkuar nga ata që të raportojnë nëse hasin në…

​“Çudi që BE nuk reagon ndaj fjalorit të Beogradit”, Rashiti: Kosova të koordinojë veprimet me aleatët

Kosova duhet të shkojë në dialogun e Brukselit me çdo kusht dhe duke përdorur të gjithë fuqinë politike e institucionale,…

BBC shkruan për Kosovën: Pse po lindin tensionet në veri dhe a është e përfshirë Rusia?

Transmetuesi kombëtar i Mbretërisë së Bashkuar, BBC, ka publikuar një artikull për tensionet në veri të Kosovës, për të cilat…

Kurti takohet me bashkatdhetarët shpallë “Ballkonin e Hapur”

 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka organizuar pritje për bashkatdhetarët tanë në ballkonin e objektit të Qeverisë. Sipas…

Kryeministri Kurti priti në takim Presidentin e R.I.T Kosova Kamal Shahrabi

Kryeministri Albin kurti ka takuar Presidentin e R.I.T Kosova Kamal Shahrabi me të cilin biseduan për arsimin i cili renditet…