BE: Duhet t’i pyetni Hotin e Vuçiqin nëse e dinin se çfarë nënshkruan në Uashington

Pyetja nëse udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës e dinin se çfarë po nënshkruanin në Uashington, ku morën përsipër të hapnin…

Palestina reagon ndaj Kosovës dhe Serbisë

Udhëheqja palestineze deklaroi se do të ndërpresë marrëdhëniet me vendet që hapin ambasadë në Jerusalem ose transferojnë ambasadën nga Tel-Avivi…

Kosova pëson humbjen e parë në grup

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka zhgënjyer në përballjen me Greqinë në “Fadil Vokrri”, duke pësuar me rezultat 1:2. Të…

Rikthehet Kosova

Bernard Berisha ka shënuar golin e parë për Kosovën në përballjen me Greqinë në Ligën e Kombeve. Është minuta 82…

Greqia dyfishon epërsinë në “Fadil Vokrri”

Kur pritej që përfaqësuesja e Kosovës të sulmojë për të arritur barazimin e kërkuar, helenët kanë shtuar epërsinë në 2:0.…

Përmbyllet pjesa e parë në “Fadil Vokrri”

Mungesa e shumë lojtarëve të ekipit të parë është më shumë se e dukshme në performancën e përfaqësueses sonë kundër…

Kosova në kërkim të barazimit

Përfaqësuesja jonë e futbollit ka shpeshtuar sulmet drejt portës së ish-kampionit evropian pas golit të pësuar në minutat e para…

Shënojnë grekët

Nuk kanë kaluar as dy minuta lojë dhe përfaqësuesja helene ka shënuar në portën e Ujkanit. “Dardanët” luajnë sonte njërën…

Në “Fadil Vokrri” nis takimi Kosovë-Greqi

“Dardanët” luajnë sonte njërën nga ndeshjet më të vështira në grupin e tretë të  Ligës së Kombeve. Kundërshtar i të…

Këta janë gjyqtarët e ndeshjes Kosovë-Greqi

Përfaqësuesja e Kosovës përballet sonte nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” me Greqinë, në kuadër të grupit C3 të…