Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara për rreth maleve. Temperaturat minimale do të…

​23 vjet nga rënia heroike e Jasharajve, sot nis Epopeja e lavdishme e UÇK-së

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e koncentroi në…

​Parashikimi i motit

Mot kryesisht pranveror do të mbajë edhe gjatë ditës së sotme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0…

​4 të vdekur dhe 568 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe…

​Kurti: Duam gjykata normale në Kosovë e jo gjykata speciale jashtë Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në konferencën me gazetarë në Tiranë ka folur edhe për Gjykatën Speciale. Kurti ka…

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak viziton Beogradin: Dialogu do të vazhdojë

Përfaqësuesi i Posaçёm i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak,ka përfunduar sot…

Derivatet do të shtrenjtohen për 5 centë në Kosovë

Ditëve të fundit në Kosovë ka pasur rritje të çmimit të derivateve, e rritje të çmimeve paralajmërohet se do të…

Orlando: Është bukur të dëgjosh nga Miroslav Lajçak se kishte takime shumë konstruktive në Kosovë

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka qëndruar tre ditë në Prishtinë ku ka takuar të…

Nga 210 libra do të pranojnë bibliotekat komunale në Kosovë

Nga 210 libra do të pranojnë bibliotekat komunale në Kosovë, libra të cilët janë botuar dhe blerë me financimin e…

Avokati i Popullit: Momenti i fundit që të vendoset drejtësia për viktimat e luftës në Kosovë

Avokati i Popullit, Naim Qelaj ka vizituar sot ekspozitën për fëmijët e vrarë gjatë luftës “Na ishte një herë që…
error: