Ashpërsohen masat: Mbyllen institucionet publike e private nëse ka të prekur me Covid-19

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme qeveritare ka marrë vendim për ashpërsim të masave në parandalim të pandemisë Covid-19.…

Tri infermiere të Klinikës së Pulmologjisë me COVID-19

Tri infermiere të Klinikës së Pulmologjisë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, e që gjendja shëndetësore e tyre është stabile. Në…

Liberalizimi i vizave, sytë nga Gjermania

Gjermania mori sot kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian duke ngjallur shpresa te reja te populli i Kosovës rreth liberalizimit…

​Mot i nxehtë e me diell edhe në dy ditët e ardhshme

Sot dhe nesër do të vijojë situatë e ngjashme meteorologjike. Masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane vazhdojnë me…

Cakaj: S’ka nxitim për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj pas vizitës së tij në Uashington ka thënë se…

Veliu takim me ministrat e Brendshëm të MARRI-t

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot udhëhoqi takimin e Forumit të MARRI-t, nën presidencën e Kosovës, në të cilin…

Orlando: Është koha për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Ambasadori i Italisë në Kosovë Nicola Orlando ka falënderuar Kroacinë për udhëheqjen gjashtëmujore të Presidencës së Bashkimit Evropian dhe ka…

Javë dramatike, bilanci rajonal i COVID-19 rëndohet me mbi 100 vdekje dhe rreth 4700 të infektuar

Java e katërt e qershorit (22-29 qershor) në Ballkanin Perëndimor rëndoi dramatikisht bilancin e pandemisë pasi regjistroi mbi 100 viktima…

Moti, temperatura deri në 31 gradë celsius

Vendi ynë vazhdon të dominohet nga fusha me presion të lartë, të cilat kushtëzojnë mot më stabil, kryesisht të kthjellët…

Britania, partner i Kosovës në luftimin e krimit dhe korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është takuar me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Abbott, me të cilin ka diskutuar…
error: