Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Marmarinos dhe Kastrati të kënaqur me fitoren

Kosova ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e parë parakualifikuese ndaj Islandës. Pas ndeshjes në konferencën për shtyp u…

​Super Dardanët mposhtin Islandën

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka arritur që me shumë mund ta mposhtë atë të Islandës, në ndeshjen e zhvilluat…

​Kosova ruan epërsinë

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Islandës. Kosova ka arritur ta ruaj epërsinë, duke e…

Përfundon pjesa e parë, ngushtohet epërsia e Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Islandës. Kosova nuk ka arritur të ruaj epërsinë që kishte…

Përfundon çereku i parë, Kosova në epërsi

Ka përfunduar me epërsinë e Kosovës çereku i parë i ndeshjes ndaj Islandës, ndeshje kjo e cila është duke u…

Xhamajka njeh Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se Republika e Kosovës sot është njohur nga Xhamajka. “Xhamajka ka njohur Republikën…

Nis ndeshja Kosovë – Islandë

Ka filluar ndeshja mes Kosovës dhe Islandë. Në pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtina, janë mbledhur hiq më pak…

Fillojnë përgatitjet për Festivalin Sportiv të Parafillorëve 2020

Komiteti Olimpik i Kosovës ka filluar përgatitjet për Festivalin Sportiv për Parafillorë 2020, i cili këtë vit pritet të mbahet…

Renditja e FIFA-s, Kosova nuk ndryshon në renditje

Shtëpia botërore e futbollit FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve për muajin shkurt. Kombëtarja e Kosovës nuk…
error: