Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​KQZ e Kosovës do të vëzhgojë zgjedhjet në Shqipëri, e interesuar për sistemin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Kosovës do të vëzhgojë zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Një delegacion i KQZ-së në…

Edhe sot mot me shi

Të martën në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me reshje shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…

2.086 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.047…

​Kurti i kërkon Sllovakisë që ta njoh Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë në Kosovë, Rastislav…

​Deri më tani mbi 1 mijë të vaksinuar të grupmoshës 75-79 vjeç

Në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” po vijon vaksinimi i personave 75 deri ne 79 vjeç të shoqëruar me sëmundje…

​Raportimi i Simmons, Selmanaj: Duhet të bëjmë kujdes

Komisioni për Legjislacion mbajti mbledhjen e radhës në të cilën temë diskutimi u bë edhe kërkesa e ish-gjyqtarit të EULEX-it,…

​Miratohen ndryshimet që lehtësojnë gjykimin në mungesë të krimeve të luftës, deputeti serb lëshon mbledhjen

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, ka miratuar plotësim-ndryshimet e Kodit të…

Skandaloze: Serbia zhvillon ndeshje zyrtare në Kosovë!

Federata e Hendbollit të Serbisë ka arritur të organizojë të shtunën ndeshje hendbolli në territorin e Kosovës, ndërsa ekipi Hajduk…

​Egzon Shala përfaqëson Kosovën në Evropianin e mundjes në Varshavë

Mundësi me normë olimpike Tokio 2020, Egzon Shala, do të përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian të mundjes, që po mbahet…

12 mijë e 433 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë 12 mijë e 433 raste aktive me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK)…
error: