​Kosova e 15-ta në evropianin U20 për femra

Kosova është renditur e 15-ta në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni C për femra U20, që po zhvillohet në Maqedoninë Veriore.…

Zhvillohet ndeshja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Është zhvilluar ndeshja kontrolluese mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në konkurrencën e meshkujve. Përballja është zhvilluar për të parë…

Nesër miqësorja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Kombëtarja A e Kosovës në basketboll do të zhvillojë nesër një ndeshje miqësore me Kosovën e grupmoshave U20, e vlefshme…

​Basketboll/ Kosova U20 mposhtet nga Rumania, ky është rivali i radhës

Kosova U20 ka pësuar humbje nga Rumania U20 me shifrat 80:64 (24:24, 14:19, 22:6, 20:15), në kuadër të Women’s European…