Milanoviq: Serbia me çka do të sulmojë Kosovën, me pistoleta uji ?

Presidenti kroat Zoran Milanoviq tha sot se Beogradi është i dobët, derisa ka pyetur se me çka do ta sulmojë…

​Kosova dhe Serbia me draft marrëveshje për personat e zhdukur

Kosova dhe Serbia kanë arritur draft marrëveshjen në Bruksel për personat e zhdukur. Por që do të funksionalizohet në rast…

13 vite nga mbarimi i bisedimeve për statusin e Kosovës

Në Vjenë të Austrisë më 10 mars 2007, mbarojnë bisedimet për statusin përfundimtar të Kosovës mes shqiptarëve dhe serbëve pa…

SHBA mbështet shkëmbimin e territoreve? Grenell: Lajm i rremë!

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell, e ka hedhur poshtë pretendimin se Shtetet…