​Manastirliu takohet me Gexhën, Kosova dhe Shqipëria do të nënshkruajnë dy marrëveshje në fushën e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, Ogerta Manastirliu është pritur në takim nga zëvendësministrja Dafina Gexha. Pas takimit…

​Kosova dhe Shqipëria shumë shpejt me Memorandum të ri për sigurimet

Në zyrat e Byrosë Kosovare të Sigurimit (BKS), drejtori Ekzekutiv i BKS-së, Sami Mazreku ka pritur në takim  Anila Hoxhën,…

Kosova dhe Shqipëria diskutojnë për mundësinë e bashkërendimit dhe bashkëveprimit

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka pritur në takim delegacionin nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme…

​Kosova dhe Shqipëria nisin planin operacional për adresimin e barrierave ekonomike

Si rezultat i arritjes së disa marrëveshjeve ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, ka nisur së zbatuari plani operacional për adresimin e…