Zhvillohet ndeshja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Është zhvilluar ndeshja kontrolluese mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në konkurrencën e meshkujve. Përballja është zhvilluar për të parë…

Nesër miqësorja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Kombëtarja A e Kosovës në basketboll do të zhvillojë nesër një ndeshje miqësore me Kosovën e grupmoshave U20, e vlefshme…

​Çeku: Politika e la Kosovën pa energji, ja alternativat për të dalë nga kriza

Alternativa e vetme për të dalë nga kriza energjetike është rehabilitimi i pesë blloqeve të termocentralit “Kosova A”. Kështu mendon ish-ministri…

Kriza energjetike do të vazhdojë së paku deri në fund të janarit 2022

Kriza energjetike në vend do të vazhdojë së paku deri në fund të janarit të vitit të ardhshëm. Kështu ka…

Publikohet lista e gjerë e Kosovës A në basketboll për ndeshjet e nëntorit

Përzgjedhësi i Kosovës A në basketboll, Christos Marmarinos në konsultim me shtabin teknik ka shpallur listën e gjerë të basketbollistëve…

KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti

Me gjithë sfidat e shumta që i solli pandemia COVID-19, falë angazhimit të punëtorëve dhe menaxhmentit të Korporatës Energjetike të…

Pas fitores ndaj Qipros, vashat e Kosovës A ballafaqohen sonte me Luksemburgun

Vashat e Kosovës A në basketboll pas fitores dramatike ndaj Qipros 70:68, sonte nga ora 18:00 përballen me Luksemburgun në…

Osmani viziton basketbollistet e përfaqësueses A të Kosovës para nisjes drejt Qipros

Kosova A në basketboll për herë të parë në konkurrencën e femrave do të garojë në arenën evropiane. Vashat e…