Korrupsioni në pikën kufitare të Morinës, mbyllen hetimet dhe dërgon për gjykim 34 persona

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në Shqipëri më datë 10 shtator të këtij viti, ka regjistruar…

DASH: Qëllimi ynë çrrënjosja e korrupsionit nga Ballkani Perëndimor

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Amerikan, Ned Price ka deklaruar në një konferencë për shtyp se një nga qëllimet kryesore…

PDK: Të shkarkohet ambasadori Berishaj

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit Martin Berishaj pas kallëzimit penal që ka bërë Agjencia Kundër Korrupsionit…

AAK dyshon për korrupsion në MI, Berisha: Kurti i ka “meshqit” aktivë për korrupsion nëpër tenderë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) ka ftuar të premten Prokurorinë e Shtetit të nis hetimet për katër kontrata publike kornizë…

Ish-prokurorja e EULEX-it tregoi për rastet e dyshuara të korrupsionit, ftohet nga Prokuroria e Prishtinës

Ish-prokurorja e EULEX-it në Kosovë, Maria Bamieh, e cila kishte sinjalizuar për raste të dyshuara me korrupsion brenda misionit të…

​AAK: Kurti është shndërruar në komedian, hesht për aferat korruptive të ministrave

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, në një konferencë për media ka kritikuar Qeverinë e Kosovës se nuk…

​PDK kërkon dorëheqjen e Aliut: Qeveria Kurti abuzive dhe jo transparente

Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Infrastrukturës, Liburin Aliu. Shkak për këtë kërkesë të partisë më…

​Arrestohet Muhamed Zeqiri, akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion

Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamed Zekiri është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për shpërdorim detyre…

​Arrestohet një zyrtar korrektues i dyshuar për korrupsion, SHKK e suspendon nga puna

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka suspenduar nga puna një zyrtar të sajin pasi paraprakisht ishte arrestuar nga Policia Kosovës nën…

​Kurti: Suksesi në luftimin e korrupsionit të reflektohet pozitivisht në vendimet e Brukselit për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet…