Gjatë Presidencës së BE-së, Franca do të jetë shembull në zbatimin e masave kundër koronavirusit

Franca, e cila mori Presidencën gjashtëmujore të Këshillit të Bashkimit Evropian nga Sllovenia më 1 janar, do të jetë shembull…

6 të vdekur nga koronavirusi sot në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë bërë 3.561 testime për koronavirus, ndërsa 242 raste kanë rezultuar pozitiv.…

Në Mal të Zi, 1.747 të sapo infektuar dhe 6 të vdekur nga koronavirusi

Sipas raportit të fundit të situatës epidemiologjike në Mal të Zi, për të tretën ditë radhazi është rritur numri i…

7 të vdekur nga koronavirusi sot në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2241 testime, nga të cilat…

Dy të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raportoi se dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit për shkak të COVID-19 në…

Holanda futet në izolim për shkak të Omicron

Holanda ka njoftuar se do të vendosë masën e izolimit gjatë Krishtlindjes për shkak të shqetësimeve lidhur me variantin e…

Studimi: Si i shkatërron mushkëritë koronavirusi?

Ne e dimë prej kohësh se çfarë dëmi mund të shkaktojë një formë e rëndë e COVID-19 në mushkëri, por…

Katër të vdekur nga koronavirusi sot në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3279 testime, nga…

Tetë të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar tetë viktima me koronavirus dhe 82 raste të reja nga…

Tre të vdekur nga koronavirusi sot në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë infektuare me koronavirus 466 qytetarë, si…