FMN: Koronavirusi mund të ndikojë negativisht në rritjen ekonomike për 2020

Epidemia e koronavirusit mund të ndikojë negativisht në rritjen ekonomike të botës në vitin 2020, në varësi të aftësisë së…

Koronavirusi, 1669 viktima dhe mbi 69 000 të prekur në mbarë botën

Deri më tani janë 1669 viktima nga kronavirusi në mbarë botën. Ndërkohë numri i të prekurve raportohet që të jetë…

Mbrojtja imunitare e lakuriqëve bën që viruset e tyre të jetë vrasëse për njerëzit

Gjitarët e vegjël fluturues njihen se mbajnë në trupin e tyre sëmundje vrasëse për njerëzit si tërbimi, Ebola, Nipah, SARS…

Koronavirusi, Pekini urdhëron karantinë 14-ditore për të kthyerit në qytet

Autoritetet e Pekinit kanë urdhëruar të gjithë qytetarët që kthehen në qytet, të hyjnë në karantinë për 14 ditë. Banorët…

Koronavirusi, “Ylli” i Manchester United pezullohet nga stërvitja

Frika e një rreziku të mundshëm e prekjes nga koronavirusi, ka bërë që Odion Ighalo të pezullohet nga seancat stërvitore…

​OBSH: Shumë herët për të parashikuar fundin e epidemisë nga koronavirusi

Është ende shumë herët për të parashikuar një fund të epidemisë së shkaktuar nga një koronavirus i shfaqur në Kinë,…

Frika nga Coronavirusi, shtyhet gara prestigjioze në Formula 1

Coronavirusi është bërë prej më shumë se një muaj është bërë një kërcënim i madh në Kinën e largët.  Ky…

Koronavirusi/160 milionë kinezë kthehen në punë javën tjetër

Kina pret që rreth 160 milionë të punësuar të kthehen në punët e tyre javën e ardhshme, ndërsa vendi kërkon…

Koronavirusi/ Evakuohet banka e Singaporit

Rreth 300 punonjës janë evakuuar nga banka më e madhe e Singaporit, DBS, pasi një person u sëmur me koronavirusin…

OBSH: Kemi mundësi për të mundur koronavirusin

“Kemi një dritare mundësish për të mundur koronavirusin, duke qenë se rastet jashtë Kinës nuk janë më shumë se 390.…