Çmimi i një maske rritet me 1700%

Maska në 40 euro e disinfektues 80ml me çmim 22.5 euro. Kosumatorët italianë denoncojnë mashtrimin që po u bëhet me…

Ambasada e Shqipërisë në Itali: Duhet të respektohen masat e urdhëruara

Pas bilanceve të fundit në Itali ku konfirmohet se të prekurit me koronavirus po rriten me shpejtësi, ka ardhur edhe…

Koronavirusi, shënohet viktima e tretë në Itali, deri më tani 152 të prekur

Koronavirusi ka vrarë personin e tretë në Itali. Viktima është një grua e cila ka humbur jetën në një spital…

Turqia mbyll përkohësisht pikat kufitare me Iranin

Turqia njoftoi mbylljen e kufirit me Iranin për të frenuar përhapjen e koronavirusit, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca. “Të…

Koronavirusi në Itali, deri tani nuk ka informacione për shqiptarë të prekur

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, deklaroi sot se së bashku me Ambasadën e Republikës së Shqipërisë…

Rama: Koronavirusi nuk e ka prekur Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se koronavirusi nuk e ka prekur Shqipërisë, por si për të gjithë botën,…

Basha kërkon kontrolle në pikat kufitare për koronavirusin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha kërkoi sot, marrjen e masave serioze dhe të menjëhershme ndaj rrezikut të koronavirusit, që…

Koronavirusi, mjeku i njohur infeksionist: Lani duart sa më shpesh, mbrojtja më e mirë

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo, ka ftuar qytetarët që të lajnë duart sa më shpesh si mbrojtja më e…

Koronavirusi, rajoni Friuli Venezia shpall gjendje të jashtëzakonshme

Zëvendësguvernatori i Friuli Venezia Giulia dekretoi sot shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për rajonin, deri më 31 korrik, pas situatës…

Koronavirusi në Itali: Rritet bilanci, deri tani 32 të prekur, 2 viktima

Ora 11: 25 Rritet bilanci i të prekurve nga koronavirusi në Itali. Në orën 11:20 raportohet për 32 të prekur…