Dy ekipe të mjekëve në Morinë, gati edhe dhoma e karantinës

Pas shtimit të kontrolleve nga policia kufitare, në pikëkalimin kufitar që lidh Kosovën dhe Shqipërinë në Morinë, dy ekipe mjekësh…

Vitia: Edhe Kosova mund të jetë e rrezikuar nga koronavirusi

Edhe një person tjetër gjendet në Klinikën Infektive të SSHKUK-së duke u trajtuar me dyshimet për infektim me virusin kinez…

Shkolla private u mbyll nga frika e virusit, ministrja Shahini: Do i heqim liçensën

“Udha e Shkronjave”, një institucion arsimor parauniversitar privat ka marrë një vendim për mbylljen e shkollës për dy javë duke…

Itali, shkon në 4 numri i viktimave nga koronavirusi

Shënohet viktima e katërt në Itali për koronavirus: Ai është një 84 vjeçar i shtruar në spital në Bergamo. Pothuajse…

Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të…

Virologia e njohur: Coronavirusi gjithnjë e më i dobët

Virologia e njohur italiane, Ilaria Capua, e intervistuar gjatë programit ”In 1/2 ora” lidhur me koronavirusin thotë se ai do…

Kosova me plan të reagimit për Coronavirus

Komiteti për Monitorim e Sëmundjeve ngjitëse në Kosovë i emëruar nga Ministria e Shëndetësisë ka miratuar të premten planin e…

Koronavirus infekton edhe Samsung

Coronavirusi duket se ka prekur edhe gjigandin e teknologjisë Samsung. Samsung Electronics tha të Shtunën se një rast koronavirus ishte…

Koronavirusi: Arrin në 77,000 numri i të infektuarve në të gjithë botën

Koronavirusi: Arrin në 77,000 numri i të infektuarve në të gjithë botën Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste…

Italia në panik, qytetarët boshatisin raftet e supermarketeve

Italia po përjeton dy ditë të vështira pas shpërthimit të koronavirusit në disa zona në veri të vendit. Lombardia është…