Virologu i njohur gjerman thotë se koronavirusi i ri nuk ka origjinë nga Wuhan

Sëmundja vdekjeprurëse COVID-19 është përhapur në të gjithë botën ndërsa studiuesit po punojnë për të gjetur një kurë kundër saj.…

Fakti i ri: Studiuesit e Universitetit të Barcelonës zbulojnë simptomat e reja COVID-19

Ka kaluar një vit që kur rasti i parë i infeksionit koronavirus është raportuar në Kinë dhe shkencëtarët kanë gjetur…

Shkencëtarët zbulojnë një lloj koronavirusi në Japoni dhe Kamboxhia të ngjashëm me SARS-CoV-2

Ndërsa qindra shkencëtarë po përpiqen të kuptojnë sëmundjen e re infektuese, disa studiues në Japoni dhe Kamboxhia u befasuan pas…

17 viktima dhe 795 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2352 testime, nga…

Shkencëtarët po monitorojnë 4 mijë lloje vdekjeprurëse të koronavirusit që mund të kërcënojnë vaksinat

Shkencëtarët në Britaninë e Madhe po monitorojnë 4.000 lloje vdekjeprurëse të koronavirusit pasi kanë frikë se një mutacion mund të…

Koronavirusi nuk erdhi nga Wuhan, ai vetëm u zbulua atje, pohon mjeku kinez

Një shkencëtar nga Kina ka mohuar që koronavirusi ose COVID-19 të ketë origjinën në Wuhan, duke pretenduar se ishte vendi…

96 të vdekur nga koronavirusi në Suedi

Në Suedi, 96 vdekje të reja u konfirmuan si rezultat i COVID-19, e cila është shifra më e lartë në…

AFP: 1.313.471 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në botë

Deri më sot në botë, 1.313.471 njerëz vdiqën nga virusi korona, ndërsa 54 milionë e 1.750 u infektuan. Nga numri…

Për një javë 725 viktima nga koronavirusi në Kroaci

Sipas të dhënave nga raporti i fundit i rregullt javor i Institutit të Shëndetit Publik në Zagreb, 725 pacientë vdiqën…

Koronavirusi në Shqipëri, rriten sërish rastet e reja – katër të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1725 testime, nga…
error: