Mbi 1 milion të infektuar me koronavirus në të gjithë botën

Bota tashmë ka arritue  shifrën e 1 milion të infektuarve nga koronavirusi, ndërsa viktimat janë mbi 51 000. Europa regjistron numrin…

Nga 118 mostra, asnjë rast i ri me koronavirus në testimin e dytë

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 118 mostra të marra nga rastet e…

Arrin në Kosovë testi amerikan që zbulon koronavirusin për pak minuta

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar disa teste për COVID-19, në mesin tyre kemi edhe testin e shpejtë (rapid…

Britania e Madhe planifikon 100.000 teste të koronavirusit brenda ditës

Sekretari i Shëndetësisë i Britanisë së Madhe, Matt Hancock, ka zbuluar sot një plan për të kryer 100.000 teste koronavirus…

760 vdekje të reja nga koronavirusi në Itali

Në Itali, 760 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke çuar   bilancin në total të vdekjeve…

Në veri 12 të infektuar me koronavirus

Në katër komunat veriore të Kosovës aktualisht janë 12 persona të infektuar me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar për KosovaPress…

Edhe një rast i ri me COVID-19 – bilanci shkon në 126

Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku një prej të…

Mbi 1.000 të vdekur nga koronavirusi në Belgjikë

Më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur deri më tani në Belgjikë si pasojë e  pandemisë me koronavirus. Shkencëtari dhe…

Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me…

Koronavirusi është një fjalë e ndaluar këtu: Policia arreston njerëzit me maska

Turkmenistani ka ndaluar mediat të përdorin fjalën koronavirus, raportojnë mediat e huaja. Sipas një deklarate nga Gazetarët Ndërkombëtarë të Lirisë…
error: