Konfirmohet rasti i pestë i koronavirusit në Francë

Rasti i pestë i koronavirusit të ri është konfirmuar në Francë, tha ministrja e Shëndetësisë Aniez Buzen, sipas së cilës…

Dashuria në kohën e coronavirusit: Britaniku nuk largohet, qëndron në Kinë me gruan e tij

Një burrë britanik që jeton në qendër të shpërthimit vdekjeprurës të coronavirusit po rrezikon jetën e tij për të qëndruar…

Vaksinë për koronavirusin, shkencëtarët presin ta prodhojnë më shpejt se kurrë

Një virus i ri vdekjeprurës. Mijëra njerëz të infektuar. Asnjë kurë. Asnjë vaksinë. Këtë, e kemi parë edhe më herët.…

Rritet numri i rasteve me koronavirusin e ri, 170 viktima

Autoritetet shëndetësore në Kinë bënë të ditur se 170 njerëz kanë humbur jetën nga një koronavirus që është përhapur në…

Studimi i koronavirusit në lakuriqët e natës hedh dritë në përhapjen e tij

Lakuriqët e natës janë identifikuar si burimi i mundshëm i koronavirusit në Wuhan dhe shkencëtarët thonë se monitorimi nga afër…

Pesë teori të konspiracionit për koronavirusin kinez Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e mbi 100 personave, ndërsa rreth…

Koronavirusi në Kinë tejkalon numrin e të sëmurëve me SARS

Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën…

Bill Gates dhuron 10 milionë dollarë për luftën kundër koronavirusit

Fondacioni “Bill & Melinda Gates” ka vendosur të dhurojë 10 milionë dollarë në luftën kundër koronavirusit kinez. Miliarderi amerikan e…

Zbulohet rasti i parë me koronavirus

Zbulohet personi i parë në Gjermani me koronavirus. ”Personi në fjalë u infektua nga një vizitore kineze në kompaninë e…

Kina përdorë ilaçet kundër HIV për të trajtuar koronavirusin vdekjeprurës

Kina po përdor ilaçe HIV për të trajtuar koronavirusin vdekjeprurës ndërsa ekspertët kërkojnë një kurë, sipas një raporti. Komisioni Kombëtar…