OBSH mohon kinezët: Nuk ka asnjë ilaç efektiv për koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka mohuar raportet e mediave sot se janë gjetur medikimante efikase për trajtimin e njerëzve…

Koronavirusi godet naftën, humbje të mëdha për arin e zi

Prodhuesit më të mëdhenj të naftës në botë duhet të përgatiten të zvogëlojnë prodhimin dhe kjo për shkak të koronavirusit…

Analiza e koronavirusit – shfaqet një mister që kërkon reagim urgjent

Analiza gjenetike e koronavirusit të ri 2019-nCoV ka treguar se është një patogjen i ri që është i ndryshëm nga…

Koronavirusi infekton internetin: Kujdes lidhjet e dyshimta me virusin vrasës

Hakerët po përdorin mbulimin mediatik të koronavirusit për të joshur njerëzit në shkarkimin aksidental të malware. Ekspertët e sigurisë kibernetike…

Virusi “Koronavirus”, Apple po mbyll të gjithë rrjetin e dyqaneve në Kinë!

Virusi vdekjeprurës i emërtuar si “coronavirus” që është përhapur në Kinë, por dhe më gjerë, ka shkaktuar panik të madh…

MPJ udhëzon shtetasit e Kosovës të shmangin udhëtimet në Kinë

Ministria e Punëve të Jashtme u bën thirrje shtetasve të Kosovës që të shmangin udhëtimet drejt Kinës, pasi virusi vdekjeprurës…

Konfirmohet rasti i pestë i koronavirusit në Francë

Rasti i pestë i koronavirusit të ri është konfirmuar në Francë, tha ministrja e Shëndetësisë Aniez Buzen, sipas së cilës…

Dashuria në kohën e coronavirusit: Britaniku nuk largohet, qëndron në Kinë me gruan e tij

Një burrë britanik që jeton në qendër të shpërthimit vdekjeprurës të coronavirusit po rrezikon jetën e tij për të qëndruar…

Vaksinë për koronavirusin, shkencëtarët presin ta prodhojnë më shpejt se kurrë

Një virus i ri vdekjeprurës. Mijëra njerëz të infektuar. Asnjë kurë. Asnjë vaksinë. Këtë, e kemi parë edhe më herët.…

Rritet numri i rasteve me koronavirusin e ri, 170 viktima

Autoritetet shëndetësore në Kinë bënë të ditur se 170 njerëz kanë humbur jetën nga një koronavirus që është përhapur në…