Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Virusi “Koronavirus”, Apple po mbyll të gjithë rrjetin e dyqaneve në Kinë!

Virusi vdekjeprurës i emërtuar si “coronavirus” që është përhapur në Kinë, por dhe më gjerë, ka shkaktuar panik të madh…

MPJ udhëzon shtetasit e Kosovës të shmangin udhëtimet në Kinë

Ministria e Punëve të Jashtme u bën thirrje shtetasve të Kosovës që të shmangin udhëtimet drejt Kinës, pasi virusi vdekjeprurës…

Konfirmohet rasti i pestë i koronavirusit në Francë

Rasti i pestë i koronavirusit të ri është konfirmuar në Francë, tha ministrja e Shëndetësisë Aniez Buzen, sipas së cilës…

Dashuria në kohën e coronavirusit: Britaniku nuk largohet, qëndron në Kinë me gruan e tij

Një burrë britanik që jeton në qendër të shpërthimit vdekjeprurës të coronavirusit po rrezikon jetën e tij për të qëndruar…

Vaksinë për koronavirusin, shkencëtarët presin ta prodhojnë më shpejt se kurrë

Një virus i ri vdekjeprurës. Mijëra njerëz të infektuar. Asnjë kurë. Asnjë vaksinë. Këtë, e kemi parë edhe më herët.…

Rritet numri i rasteve me koronavirusin e ri, 170 viktima

Autoritetet shëndetësore në Kinë bënë të ditur se 170 njerëz kanë humbur jetën nga një koronavirus që është përhapur në…

Studimi i koronavirusit në lakuriqët e natës hedh dritë në përhapjen e tij

Lakuriqët e natës janë identifikuar si burimi i mundshëm i koronavirusit në Wuhan dhe shkencëtarët thonë se monitorimi nga afër…

Pesë teori të konspiracionit për koronavirusin kinez Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e mbi 100 personave, ndërsa rreth…

Koronavirusi në Kinë tejkalon numrin e të sëmurëve me SARS

Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën…

Bill Gates dhuron 10 milionë dollarë për luftën kundër koronavirusit

Fondacioni “Bill & Melinda Gates” ka vendosur të dhurojë 10 milionë dollarë në luftën kundër koronavirusit kinez. Miliarderi amerikan e…
error: