Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mali i Zi konfirmon 4 viktima dhe 478 raste të reja me koronavirus

Në Malin e Zi, në 24 orët e fundit, nga 1,416 mostra të testuara, virusi korona u konfirmua në 478…

SHBA do të imunizojnë 100 milionë njerëz në tremujorin e parë 2021

Shtetet e Bashkuara presin të imunizojnë 100 milionë njerëz me vaksinën kundër koronavirusit deri në fund të tremujorit të parë…

14 viktima nga koronavirusi në Shqipëri

14 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë. Në 2501…

Shkencëtarët australianë gjejnë një mënyrë të re për të identifikuar njerëzit me koronavirus

Një grup shkencëtarësh në Australi ka një test prototipi të gjakut që mund të zbulojë nëse sistemi imunitar i një…

14 viktima dhe 753 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2532 testime, nga të cilat…

6 punëtorë me koronavirus, mbyllet çerdhja në Fushë Kosovë

Komuna e Fushë Kosovës ka mbyllur çerdhen publike “Gëzimi ynë” pasi gjashtë punëtorë kanë rezultuar me koronavirus. Në një njoftim…

29 viktima dhe 1.069 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë Veriore

Numri i të shëruarve gjatë ditës së sotme në Maqedoninë Veriore ka qenë më i lartë se i të infektuarve.…

Vala e tretë e koronavirusit vjen pas Krishtlindjes, paralajmërojnë shkencëtarët

Pandemia e koronavirusit ka prekur të gjithë botën, por disa vende që dihet se kanë objektet më të mira të…

Në Itali, 853 njerëz vdiqën nga sëmundja në të cilën nuk besojnë

Një e katërta e italianëve besojnë në teoritë e konspiracionit në lidhje me epideminë e koronavirusit, sipas një sondazhi të…

Austria raporton numër rekord të vdekjeve nga COVID-19

Austria raportoi sot një numër rekord të vdekjeve nga koronavirusi në 24 orë – deri në 118. Gjatë së njëjtës…
error: