Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

1.336 të vdekur që nga rastet e para të Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.224 mostra…

Pandemia që mbajti tërë vitin të brishtë, të pa priturat në Kosovë

Bota po pëson shumë nga kjo sëmundje dhe njerëzimi ka filluar të mbyllet për muaj të tërë prej një virusi…

257 viktima dhe 15.197 raste të reja me koronavirus në Turqi

Në 24 orët e kaluara, 257 vdekje u regjistruan në Turqi si rezultat i virusit korona, i cili rriti numrin…

11 viktima dhe 358 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 11 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri. Nga…

Turqi: 254 të vdekur dhe 14.205 raste të reja me koronavirus

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Turqi u rrit me 254 sot, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 19.878,…

Italia regjistron 415 viktima të reja nga COVID-19

Në 24 orët e fundit, 415 pacientë me koronavirus vdiqën në Itali, 63 më shumë se një ditë më parë,…

1.524 raste të reja me koronavirus në Slloveni, 44 persona vdiqën

Në Slloveni, 1.524 infeksione me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit, me 44 vdekje në pacientë, njoftoi të…

13 viktima dhe 661 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 661 raste të reja me COVID-19 dhe kanë…

SHBA: 213.305 raste të reja dhe 2.283 të vdekur nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit, 213.305 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara, ndërsa 2.283 persona…

Mali i Zi konfirmon 4 viktima dhe 478 raste të reja me koronavirus

Në Malin e Zi, në 24 orët e fundit, nga 1,416 mostra të testuara, virusi korona u konfirmua në 478…
error: