Anija spitalore-ushtarake arrin në Nju Jork

Anija spitalore-ushtarake Comfort arriti sot në Nju Jork, ku numri i vdekjeve të lidhura me koronavirusin  është rritur në 1.218.…

Mbi 750.000 të infektuar në botë – prin SHBA me rreth 145.000

Më shumë se 750.000 pacientë me koronavirus janë konfirmuar në të gjithë botën, dhe më shumë se 36.000 kanë vdekur.…

Konfirmohen edhe 12 raste të reja, shkon në 106 numri i të prekurve me koronavirus

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 69 mostra të marra nga rastet në…

“Izolimi mund të zgjasë 6 muaj”, paralajmërimi i çon britaniket në “striptizëm” – foto

Zëvendës shefja e mjekësisë në Britaninë e Madhe Jenny Harries paralajmëroi një ditë më parë se izolimi nga koronavirusi mund…

Vendet në zhvillim do të kenë nevojë për 2,5 trilionë dollarë ndihmë

Vendet në zhvillim do të kenë nevojë për një paketë ndihme financiare 2.5 trilionë dollarë këtë vit për të përballuar…

Kështu duket Podujeva në kohën e pandemisë me koronavirus – video

Në Komunën e Podujevës janë regjistruar deri më tash katër raste me koronavirus, prej tyre një i shëruar dhe një…

COVID-19 vështirëson punën e bizneseve – rrezikojnë edhe falimentimin

Si masë parandaluese për përhapjen e virusit COVID-19, Qeveria e Kosovës ka mbyllur një numër të madh të bizneseve, duke…

Koronavirusi: 732 mijë të infektuar në të gjithë botën

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 34,686. Ndërsa numri i të…

Sllovenia bllokon qytetet

Në Slloveni, për shkak të koronavirusit, kufizimet në lëvizjen e njerëzve do të forcohen që nga nesër, në mënyrë që…

Qytetarët kërkojnë  nga shteti t’iu sigurojë ekzistencë ekonomike në këtë kohë pandemie

Përkundër shpalljes së gjendjes emergjente për shëndetin publik dhe infektimit të 91 personave me koronavirus në Kosovë, qytetarët gjatë kohës…
error: