Situatë shqetësuese në veri, ka të infektuar në spital e në burg

Situata rreth shpërndarjes së virusit COVID-19 në veri të vendit është jashtëzakonisht shqetësuese dhe po merr përmasa të shpejta ne…

54 raste të reja të importuara, Kina bëhet gati të mbyllë kufijtë për të huajt

Së shpejti Kina do të ndalojë të huajt me viza dhe leje qëndrimi të vlefshme kineze, ky një veprim i…

Ekuilibri dhe koronavirusi

1. Njëra nga gjërat më të habitshme në jetë, janë ekuilibrat mahnitës të saj dhe rreth saj. Natyra në mënyrë…

Dy hapat më të rëndësishëm të mbrojtjes nga COVID-19

Hera e fundit që Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli një pandemi ishte qershori i vitit 2009 si pasojë e përhapjes…

Xhaka dhe Mustafi futen në karantinë pas infektimit të trajnerit të tyre

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dalë pozitiv në testet për koronavirus. Klubi londinez ka konfirmuar përmes një njoftimi se…

Koronavirusi, aktori i njohur rezulton pozitiv

Fituesi i Oscar, aktori Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij Rita Wilson kanë rezultuar pozitiv në testet e bëra për…

Ligjvënësja iraniane vdes si pasojë e koronavirusit

Një ligjvënëse iraniane ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, raportojnë mediat iraniane. Irani është nja nga vendet më të…

“Human Care” i bashkohet luftës kundër koronavirusit

Pas përhapjes së Koronavirusit (Covid-19) në shumicën e shteteve të evropës, Human Care në bashkëpunim me Komunën e Mamushës po…

Koronavirusi, Rama: S’ka asnjë të prekur! Mos u alarmoni nga infodemia

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nga parlamenti ka folur për mundësinë e përhapjes së koronavirusit në vend. “Të gjitha këto…
error: