Vdekja e parë nga omicron u raportua në Korenë Jugore

Vdekja e parë si pasojë e infektimit me llojin e ri omicron të virusit korona është shënuar sot në Korenë…

Koreja Jugore bën histori në “Tokio 2020”

Përfaqësuesja e Koresë së Jugut në shigjetari i ka sjellë medaljen e artë olimpike shtetit të saj në kuadër të…

Koreja e Jugut shpall kufizime të reja antiCOVID-19

​Koreja e Jugut njoftoi se do të rrisë kufizimet kundër COVID-19 në të gjithë vendin, duke filluar nga e diela,…

Koreja Jugore: 100 fëmijë dhe arsimtarë u helmuan me ushqim

Rreth njëqind fëmijë dhe arsimtarë u ankuan për simptomat e helmimit nga ushqimi në një kopsht fëmijësh në qytetin Ansan,…