Fitore e madhe e Ganës përball Koresë Jugore

Pesë gola dhe një ndeshje spektakolare i ka ofruar ballafaqimi i zjarrtë ndërmjet Koresë së Jugut dhe Ganës. Këto dy…

Gana shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Koresë së Jugut

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Koresë së Jugut dhe Ganës, e vlefshme për grupin H të Kupës…

Uruguai barazon me Korenë e Jugut, ja notat e lojtarëve

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë e programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku nuk është përcaktuar fituesi.…

Pa gola mes Uruguait dhe Koresë së Jugut

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë e programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku nuk është përcaktuar fituesi.…

​Uruguai-Kore e Jugut, një tjetër sfidë e zjarrtë, formacionet e mundshme

Grupi H i Kampionatit Botëror do të ofrojë sot një tjetër sfidë të zjarrtë ditën e sotme që do të…

Korea e Jugut publikon listën e lojtarëve për Botërorin “Katar 2022”

Kombëtarja e Koresë së Jugut e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar që do të jenë pjesë e Kampionatit…

​Koreja e Jugut i shet armë SHBA-së për Ukrainën

Koreja e Jugut do të shesë për herë të parë predha artilerie të destinuara për forcat ukrainase, përmes një marrëveshjeje…

​SHBA çon bombarduesin supersonik në Kore të Jugut si kundërpërgjigje ndaj Veriut

Shtetet e Bashkuara do të fluturojnë një bombardues supersonik mbi qiellin e aleatit të saj, Koresë së Jugut si pjesë…

146 viktima dhe 150 të plagosur në festën e Halloween në Korenë e Jugut

146 persona kanë vdekur nga një përplasje mes turmave të mëdha që ishin mbledhur për Halloween, në një zonë  të…

Pelosi: SHBA e shqetësuar për rritjen e tensioneve me Phenianin

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi ka shprehur shqetësimin për tensionet në rritje në gadishullin korean. ”Mënyra…