​Pezullohet shefi i komisariatit, ai i qarkullimit dhe 4 punonjës në Korçë

Një furtunë e vërtetë po ndodh ditën e sotme në policinë e Korçës, aty ku janë pezulluar nga detyra 6…

“Foltorja” e Berishës, Meta nga Korça: Është si vera, sa më shumë kalon koha aq tërheqës dhe më demokrat bëhet

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta anashkaloi pyetjen në lidhje me përjashtimin e Sali Berishës nga grupi demokrat, por u përgjigj…

Gazi lotësjellës në Korçë, LVV mohon se është organizuar nga ata

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka sqaruar se ata nuk kanë qenë organizator të hedhjes së gazit lotsjellës mbrëmë…

​Akademia Shqiptaro-Amerikane e Nju-Jorkut reagon ndaj koncertit të Bregoviqit

Akademia Shqiptaro-Amerikane e Shkencave dhe e Arteve e Nju-Jorkut në SHBA dënoi ashpër racizmin e Goran Bregoviqit, pasi thonë se…

Nesër protestohet në Korçë kundër Bregoviqit

Qytetarët e Korçës kanë paralajmëruar një protestë kundër pranisë së këngëtarit serb, Goran Bregoviq në Festivalin e Birrës në Korçë.…

Basha: Shqipëria në këto 8 vite ka mbetur në vendnumëro

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takimet në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 25 prillit i vazhdoi në qytetin…
error: