Vetëvendosje dorëzon padi ndaj NPB-së për keqpërdorim

Lëvizja Vetëvendosje dega në Prishtinë ka dorëzuar padi kundër Ndërmarrjes Publike Banesore, lidhur me dyshimet për keqpërdorime për ndërtimin e…

Rinovimi i kontratës me Cityn, kjo është paga astronomike e Foden

Phil Foden është shumë pranë një rritjeje astronomike të pagës në Manchester City, gjë që do të bëjë që paga…

Hyseni: Shkëputet kontrata për Stadiumin e Qytetit

Filloi si projekt në vitin 2017, për të përfunduar si stadium në fund të vitit 2020, por stadiumi i qytetit…

Arsenali dëshiron ta blindojë Sakan, pritet rinovimi i kontratës

Skuadra londineze, Arsenal, thuhet se i ka ofruar një kontratë të re afatgjate yllit, Bukayo Saka, raporton “Daily Mail”. Saka,…

Gomez zbulon dy arsyet pse e vazhdoi kontratën me Liverpoolin

Pasi që Joe Gomez nënshkroi kontratën e tij të re pesë-vjeçare me Liverpoolin, mbrojtësi anglez ka zbuluar dy arsyet kryesore…

Pas Salah radhën e ka Gomez, ylli anglez rinovon kontratën me Liverpoolin

Gjiganti anglez, Liverpool, para pak çastesh e ka konfirmuar se mbrojtësi anglez, Joe Gomez, do të vazhdojë të ardhmen e…

Ja detajet e kontratës që Interi ia ka ofruar Dybalas

Interi dëshiron me çdo kusht të nënshkruaj me Paulo Dybalan këtë verë, dhe detajet janë zbuluar në lidhje me ofertën…

Kërkohej nga Reali, ylli gjerman vazhdon kontratën me klubin e tij

Tanimë është konfirmuar edhe nga vetë klubi gjerman që Florian Wirtz ka rinovuar kontratën e tij me Bayer Leverkusenin. Wirtz…

Vinicius për të ardhmen: Do të luaj në klubin më të madh në botë

Sulmuesi i Real Madridit Vinicius Junior ka zbuluar se e ardhmja e tij do të vazhdojë të jetë në Real…

“Heronjtë e pandemisë” duan pagat dhe vazhdimin e kontratave

Infermierët dhe mjekët që janë angazhuar gjatë pandemisë COVID-19 nga muaji marsi këtij viti nuk janë paguar. Ata protestuan sot…