​Opozita i reagon Aliut: Duhet të kesh një zor të madh mos me pas guximin të qëndrosh në seancë

Dy partitë opozitare, PDK dhe LDK kanë kritikuar ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu për mungesë guximi…

​Sveçla dërgon në hetuesi disa kontrata të MPB-së: Gjendja është rënduar si rezultat i keqpërdorimeve

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla ka dërguar në hetuesi të Policisë së Kosovës disa kontrata dhe parregullsi…

Ministri Çeku adreson në prokurori disa kontrata për investime kapitale të arritura nga paraardhësit e tij

Në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike është shqyrtuar raporti i auditimit të performances “Menaxhimi i kontratave publike të ndërtimit”,…

Haxhiu: MSh po lufton të kontraktojë një kontratë për 400 mijë euro më shtrenjtë për insulina

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë (MSh) po lufton për të…

Tahiri e quan të dobët Qeverinë Kurti, thotë se për 45 ditë nuk sollën program

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, e ka quajtur të dobët Qeverinë Kurti…

Haxhiu: Brenda ShKK-së janë lidhur kontrata dhe janë bërë transfere të paligjshme

Sot janë ndërmarrë procedurat e shkarkimit të drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Korrektues të Kosovës (ShKK), Nehat Thaçi. Për këtë…

​Neymar pritet të rinovojë kontratën me PSG

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka konfirmuar se do të vazhdojë të ardhmen e tij në Paris, pasi që i…

Nënshkruhet kontratat me katër përfaqësues të bizneseve për investime në Parkun Industrial në Mitrovicë

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, së bashku me përfaqësuesit e katër bizneseve vendore të martën kanë nënshkruar kontratat…

Nënshkruhen kontratat e para të përfituesve të Programit për Zhvillim Rural 2020-2021

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka bërë nënshkrimin e kontratave të para të përfituesve të Programit për Zhvillim…

​Zemaj – specializantëve: Mos e harroni betimin e Hipokratit

Mëngjesin e sotëm ka filluar nënshkrimi i kontratave të para të specializantëve të rinj në Republikën e Kosovës. Me këtë…