Tahiri: Ka rrezik që i krejt veriu të kthehet në protektorat, që është skenar djallëzor i Serbisë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar pas situatës së krijuar sot në veri të vendit,…

Arrestohen 8 persona nga aksioni policor, lëndohen 6 policë në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion policorë për luftimin e mallrave të kontrabanduara. Derisa në disa qytete të Kosovës…

Policia me aksion për luftimin e kontrabandës, aksioni po zhvillohet edhe në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në luftën për kontrabandë. Aksioni është duke u zhvilluar edhe në veri…

Kontrabanda me emigrantë, arrestohet një shtetas jordanez në Kosovë

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një shtetas jordanez M.H. (1985), për përfshirje në rastin kontrabandim me emigrantë në pikën…

​Kapen në flagrancë emigrantët në Vërmicë, policia hetoi lëvizjen e 6 taksive në autostradë

Policia e Kosovës njoftoi se të shtunën rreth orës 06:30, njësitet policore kufitare gjatë vëzhgimit të terrenit në Vërmicë, konkretisht…

Ilegalisht nga Serbia me 7700 paketime me cigare dhe mbi 1000 palë xhinse

Policia e Kosovës ka ndaluar një person të dyshuar, i cili me automjetin e tij ‘kombi’ tentoi të kalojë ilegalisht…

Ngrihet aktakuzë për kontrabandë mallrash dhe dhënie ryshfeti

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë në Departamenti Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit…

Nga një muaj paraburgim për dy të dyshuar për mito dhe kontrabandë mallrash

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt për caktimin e masës nga një muaj paraburgim…

Kontrabandim me barna, kërkohet paraburgim për oficerin doganor dhe farmacistin

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën…

Parandalohet futja e kontrabandës në QP Prishtinë

Sot, rreth orës 09:40 në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë, pas një pune intensive të stafit, zyrtarët korrektues kanë arritur…