Çeku: Peci ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për sportin e Kosovës

Figura e legjendës së boksit kosovarë Xhevde Peci është vlerësuar lartë për kontributin e dhënë në kohët e vështira të…

Konjufca pret sot dy delegacione të huaja

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të pres sot në takim dy delegacione. Ai fillimisht do të pres…

​Konjufca në takimin me afaristët gjermanë: Duhet t’i lidhim sa më shumë interesat tona ekonomike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se të gjithë popujt demokratik duhet të jenë sa më të…

Deputeti Reçica e quan ‘çun’ ministrin Murati, i reagon Konjufca

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit për shqyrtimin e projektligjit për buxhetin e vitit 2022 në lexim të dytë, përkatësisht…

Vdes babai i Enver Zymberit, Konjufca ngushëllon familjen

Ka vdekur sot babai i Enver Zymerit, policit të forcave të njësitit special të rënë në detyrë. Ngushëshëllime për vdekjen…

Krasniqi i thotë Konjufcës: 34 seanca të jashtëzakonshme i keni thirrur për tre muaj

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi në replikën e tij i ka thënë ministrit të Jashtëm dhe Diasporës, Glauk Konjufca, se…

​Haradinaj i thotë Konjufcës: Gjynah është mos me qenë ti hala në Aleancë

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj në replikën e tij i ka thënë ministrit të Jashtëm dhe Diasporës,…

Konjufca i reagon opozitës: Opozita e kaluar 10 herë ka pasur rastin me thirr këso seance

Ministri i Jashtëm dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka theksuar se opozita e mandatit të kaluar ka mundur që së paku…

Konjufca: Presidenti nuk ka të drejtën e vetos për mos kthimin e ambasadorëve 

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak nuk janë…

Konjufca: Borrell-Lajçak nuk janë kombinim i duhur për dialogun me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, deklaroi sot se Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak nuk janë një kombinim i…