​Ukraina konfirmon se Rusia pushtoi qytetin lindor Lysychansk

Ushtria e Ukrainës ka konfirmuar se qyteti lindor i Lysychansk ka rënë në duart e forcave ruse. “Pas luftimeve të…

Zyrtare, Lazio konfirmon të ardhmen e trajnerit Sarri

Skuadra italiane Lazio e ka konfirmuar përmes një njoftimi që trajneri Maurizio Sarri ka nënshkruar një kontratë të re që…

​Rusia konfirmon fundosjen e anijes kryesore luftarake “Moskva”, shkaku mbetet i pakonfirmuar

Ministria ruse e Mbrojtjes ka konfirmuar se anija kryesore luftarake e saj “Moskva”, është fundosur. Ukraina pretendon se goditi anijen…

Apeli konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministres Hoxha dhe zyrtarëve të tjerë

Gjykata e Apelit  e ka konfirmuar aktakuzën ndaj ish-ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, shefit të prokurorimit të kësaj ministrie,…

Pfizer: Të dhënat konfirmojnë efikasitetin e trajtimit antiviral

Pfizer ka raportuar se rezultatet përfundimtare nga një analizë tek 2 mijë e 246 persona të rritur, të regjistruar në…

Themelorja konfirmon aktakuzën ndaj ish-ministres Dhurata Hoxha, Avokati: Kemi bërë ankesë në Apel

Aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe ish-sekretarit Kushtrim Cukaj dhe tre të tjerëve, Fitim Mustafa,…

Apeli konfirmon aktgjykimin e Themelores, Haradinaj-Stublla e pafajshme për mosdeklarim të pasurisë

Gjykata e Apelit të Kosovës ka konfirmuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë që e shpalli ish-ministren e Punëve të…