Konjufca në Tiranë: Me Shqipërinë duhet të jemi brenda një kornize ndaj Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar që Kosova dhe Shqipëria të jenë brenda një kornize sa i…

Murati kërkon që të ndërpritet greva: Nuk pranojmë kushtëzime në kurriz të fëmijëve

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka kërkuar nga BSPK-ja dhe SBAShK që të ndërpresin grevën, e cila…

​Rizvanolli bën thirrje për kursim të energjisë elektrike

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rzvanolli ka thënë se Evropën po e pret një dimër i vështirë sa i përket energjisë…

​Rama ka një thirrje për Vuçiqin: Përshkallëzimi në veri të Kosovës është i paarsyeshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar situatën në veri të Kosovës ku serbët kanë bllokuar dy pika të kalimit…

​Osmani: Askush nga Kosova nuk ka bërë trafikim organesh, Dick Marty tentoi të shtrembërojë të vërtetën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Dick Marty ka tentuar të shtrembërojë të vërtetën që ka ndodhur në…

​Meta: Mezi pres të duartrokas një marrëveshje me njohje reciproke Kosovë – Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta  tha se me padurim pret arritjen marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, që çon në…

Telekomi humbi 10.8 milionë euro nga keqmenaxhimi, RTK-ja 800 mijë

Auditorja e Përgjithshme, Vlora Spanca, ka theksuar të martën se nga auditimi i kryer në Telekomin e Kosovës, ka rezultuar…