Islandezët të zhgënjyer pas humbjes ndaj Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka arritur të mposhtë atë të Islandës në ndeshjen e zhvilluar sot në Prishtinë në kuadër të…

Balla: Mbështetja e madhe në Konferencën e Donatorëve, besim i plotë në Planin e Rindërtimit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh sot se 1.15 miliardë euro për rimëkëmbjen e Shqipërisë…

Von der Leyen: Komuniteti ndërkombëtar solidaritet të jashtëzakonshëm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u shpreh sot mjaft e kënaqur me solidaritetin e shprehur nga vendet…

Pjesëmarrësit e një konference në Britani u paralajmëruan për koronavirus

Zyrtarët shëndetësorë kanë kontaktuar qindra pjesëmarrës të një konference në Londër, pasi njëri nga ta ishte diagnostikuar me koronavirus. Personi,…

Matoshi: Problem ndotja, prioritet mbrojtja e burimeve ujore

Prioritet kryesor ka qenë mbrojtja e burimeve ujore si dhe ndërtimi i hidrosistemeve të reja në Kosovë, në mënyrë që…