Forca të shtuara policore gjatë konferencës së Thaçit

Gjatë konferencës së sotme të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është vënë re një prezencë e shtuar e forcave policore.…

​Thaçi fton konferencë për media

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ftuar konferencë për media. Ky do të jetë adresimi i parë i kreut të…

Video-konferenca e radhës nga UEFA, ky vendim pritet të merret

Kanë kaluar dy muaj kur janë zhvilluar ndeshjet e fundit të Superligës në futboll. Edhe pse shorti për fazën e…

Konferenca e Unitetit, Haradinaj thotë se taksa nuk i prish raportet me Amerikën

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Albin Kurti e Vjosa Osmani kanë gabuar që kanë ofruar heqjen e…

Vlerësohet roli i policeve në sigurinë e vendit

Me rastin e 8 Marsit, Policia e Kosovës, po mban konferencën me temën “Roli i grave police në përgjigjen ndaj…

Rektori Dema po merr pjesë në Konferencën e Rektorëve të Universiteteve Shqiptare

Marjan Dema, rektor i Universitetit të Prishtinës, i shoqëruar nga Dashamir Bërxulli, prorektor për bashkëpunim ndërkombëtar, po merr pjesë sot…

Mbahet konferenca “Dhuna në familje dhe në baza gjinore: Thyerja e heshtjes”

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Francës në Kosovë dhe UN Women, sot organizojnë konferencën “Dhuna në…

​Kurti: Jam i durueshëm me ndërkombëtarët, por në fund mbrojë interesat e qytetarëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se roli i SHBA-ve në Kosovë është i pazëvendësueshëm. Mbi këtë është shprehur…