​Nis takimi i Kurtit me Borrellin

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin e lartë të BE-së, Josep Borrell dhe të dërguarit…

Kurti sot qëndron për vizitë në Tetovë dhe në Çair

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të vizitojë sot dy komuna të Maqedoninë së Veriut, Tetovën dhe Çairin. Kreu i…

Gazetarët e konsiderojnë të paarsyeshëm qëndrimin në konferencën e ministres Hajdari

Gazetarët e mediave të ndryshme kanë bojkotuar konferencën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari. Në fjalinë e…

Tensionet në veri, Rama: Krijimi i një ‘Donbasi të vogël’ në mes të Evropës është rrezik real

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përsëritur edhe njëherë se situata në veri të Kosovës duhet të shtensionohet sa më…

Rizvanolli: Kosova ka marrë një kthesë në politikën energjetike për transformimin e energjisë

Në Konferencën e mbajtur në selinë e Këshillit Atlantik në Uashington DC, për shkak të krizës energjetike që është krijuar…

​Kurti e Sveçla mbajnë konferencë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla do të mbajnë konferencë për…

​Kurti: S’iu kërkoj dorëheqjet kryetarëve në veri, zgjidhje tjetër për zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk do t’iu kërkojë dorëheqjen kryetarëve të katër komunave në veri të…