​Osmani në Samitin e Pragës: Vetëm të bashkuar mund të përballemi me sfidat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka arritur në samitin e parë të Komunitetit Politik Evropian, i cili po mbahet në…

​Nesër mblidhet Komuniteti Politik Evropian, s’pritet të ketë rezultate konkrete për Kosovën

Për herë të parë nesër do të mblidhet Komuniteti Politik Evropian në Pragë të Çekisë. Plot 44 shtete të Evropës,…

Rama dhe kryeministri holandez: Komuniteti Politik Evropian është ide e mirë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Holandës, Mark Rutte në një opinion të publikuar në politico.eu kanë thënë…