Rrezikoi pjesëmarrësit në komunikacion, një muaj paraburgim për të pandehurin

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje tridhjetë ditë, ndaj të pandehurit G.H., për shkak të…

Rrahje pas mosmarrëveshjes në trafik, pesë persona të lënduar

Disa persona janë përfshirë në një rrahje në hyrje të autostradës në fshatin Trudë të Prishtinës, ku si pasojë janë…

Kompanitë e transportit duhet të ofrojnë siguri për udhëtarët, thonë ekspertët e komunikacionit

Me vendim të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, vendi këtë të hënë është në ditë zie shtetërore, pas aksidentit me…

Rrugët me borë, rëndohet komunikacioni dhe lëvizja e qytetarëve në Prishtinë

Rrugë të bllokuar gjithandej, krejt kjo si pasojë e reshjeve të borës që kanë rënë nga dita e shtunë. Rrugët…