Policia apelon për kujdes të shtuar në komunikacion

Me një muaj vonesë, procesi mësimor ka filluar sot në të gjitha nivelet e arsimit në Kosovë, pas më shumë…

Shpejtësia e lejuar ishte 40, dy shoferë në Ferizaj vozitën mbi 70 km/h, iu konfiskohet patentë shoferi

Ndaj shoferit me inicialet U.B (M/K) i moshës 27 vjeçar policia  shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 300…

Gjobë ndaj dy shoferëve për përdorim të alkoolit

Në dy raste të ndryshme policia në Ferizaj ka gjobitur shoferët të cilët ngisnin automjetin nën ndikim të alkoolit. Secili…

Brenda një dite në Kosovë janë arrestuar 30 persona

Policia e Kosovës në raportin e ditës së sotme bën të ditur se ka arrestuar 30 persona në 24 orët…

Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në trafikun rrugor

Policia e Kosovës bazuar në detyrat dhe autorizimet e saj ligjore dhe kushtetuese është e përkushtuar në mbajtjen e rendit,…

Sekuestrohen motoçikleta pa regjistrim

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren ka bërë të ditur se më 24 korrik 2022 , në orët e mbrëmjes…

Policia e Kosovës bën thirrje për kujdes të shtuar në komunikacion

Në vendin tonë çdo vit ndodhin mbi 100 aksidente me mjete motorike ku përfshihen makineritë bujqësore, thuhet në apel, andaj…

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, takon përfaqësues të transportit publik

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, ka takuar përfaqësues të trasportit publik të udhëtarëve nga rajoni i Ferizajt. Bëhet…

Policia e Ferizajt ua merr lejet tre qytetarëve për shkelje në komunikacion

Policia e Ferizajt njofton se në ditën e djeshme në lokacione të ndryshme të rajonit të Ferizajt ka ndaluar 3…