Lista Serbe s’do të marrë pjesë në zgjedhjet e 23 prillit

Lista Serbe ka bërë të ditur sot se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 23 prillit, që do…

​Morën 62% më shumë buxhet, Kurti: Serbia privoi nga zhvillimi 4 komunat veriore

Komunat me shumicë serbe kanë marrë mesatarisht 62 përqind më shumë buxhet për kokë banori, si dhe 89% më shumë…

​Ministri Krasniqi: Vendosja e administratorëve në komunat veriore s’parashihet me ligj

Vendosja e administratorëve në komunat veriore nuk parashihet në Ligjin për vetëqeverisje lokale, ka thënë ministri i Administrimit të Pushtetit…

Kamioni i BE-së për komunat veriore edhe sot në barrikadat në Rudar

Kamioni i BE-së, donacion për komunat veriore po vazhdon edhe sot të qëndrojë në Rudar.   Edhe pse serbët u…

​BE e shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar për tensionet që janë krijuar ditëve të fundit në pjesën veriore të Kosovës, dhe…

​KQZ-ja fillon përgatitjet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve në katër komunat me shumicë serbe: Mitrovicë e Veriut,…